Górnictwo

- W tej sytuacji górnictwu należy przede wszystkim ulżyć ekonomicznie, ale nie poprzez dawanie pieniędzy, ale poprzez nie zabieranie środków. To z punktu widzenia budżetu jest łatwiejsze. Mam tu na myśli odroczenie wszystkich płatności budżetowych i parabudżetowych – taką receptę dla branży węgla kamiennego na czas epidemii koronawirusa przedstawia b. wiceminister gospodarki Jerzy Markowski.

- Pierwszym działaniem, które w okresie kryzysu związanego z epidemią, mogłoby pomóc górnictwu, jest odebranie przez spółki energetyczne zakontraktowanego węgla. W przypadku Polskiej Grupy Górniczej byłoby to ok. 300-400 mln zł – mówi lider górniczej Solidarności Bogusław Hutek, który wskazuje także na inne rozwiązania mogące pomóc branży węgla kamiennego.

Marcel MDU pracownika ruchu Marcel kopalni ROW, należącej do Polskiej Grupy Górniczej, potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowały portal netTG.pl w niedzielę, 5 kwietnia, służby prasowe spółki. W związku z tym PGG wdrożyła wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa. Kopalnia pracuje normalnie. Dwudziestu pracowników postanowiono jednak skierować na kwarantannę. 

Polska Grupa Górnicza informuje o dwóch pracownicach firmy zewnętrznej współpracującej z kopalnią ROW Ruch Rydułtowy, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Spółka wdrożyła wszystkie niezbędne procedury bezpieczeństwa. Kopalnia pracuje normalnie.

Wyższy Urząd Górniczy udostępnił najświeższe dane dotyczące zagrożeń tąpaniami w górnictwie. W ub.r. wydarzyły się 4 tego rodzaju zdarzenia. W ich wyniku doszło do 31 wypadków, w tym 5 śmiertelnych.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056