Górnictwo

górnicy idą MDJak potwierdzają przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej, wypłata tegorocznej barbórki nie jest zagrożona. Pieniądze mają się pojawić na kontach pracowników w terminie do 4 grudnia.

Zwolnienia grupowe mają objąć 360 pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Miałyby dotyczyć emerytów zatrudnionych w spółce.

kwiatek marek arcNa takie informacje nigdy nie jesteśmy przygotowani. 11 listopada odszedł od nas Marek Kwiatek. Przegrał z COVID-19. Miał 62 lata. Przez większość swojego zawodowego życia związany był z górnictwem.

Ustalenia między związkowcami i stroną rządową dotyczące długości pracy poszczególnych kopalń zakładają, że ruch Ziemowit będzie fedrował do 2037 r. To raczej nie będzie możliwe bez sięgnięcia po węgiel ze złoża Imielin Północ, co budzi jednak zdecydowany sprzeciw mieszkańców.

Transformacja śląskiej gospodarki, odchodzenie od węgla spowoduje zmiany oraz konieczność wsparcia dla górników, którzy zostaną najsilniej i bezpośrednio dotknięci jej skutkami. Dobra wiadomość jest taka, że wśród pracowników górnictwa węgla kamiennego dominują osoby z wykształceniem średnim i udział ten jest wyższy niż wśród pracowników przemysłu w Polsce. Wysokość płacy i stabilność zatrudnienia – to będzie się liczyć dla tych, którzy będą odchodzić z kopalń.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056