Górnictwo

pgg granulacjaJuż od dawna świat boryka się z brakiem energii elektrycznej co przekłada się na wzrost cen dla wszystkich użytkowników, a szczególnie dla użytkowników indywidualnych.

horbacz- Ciepłownie, które jeszcze w końcu 2020 roku wypowiadały umowy krajowym producentom, bo preferowały dużo tańszy węgiel z importu, dziś już bardzo tego żałują. Płaczą i płacą historycznie wysokie ceny za węgiel z portów czy zza wschodniej granicy - mówi w rozmowie z portalem netTG.pl Gospodarka i Ludzie  ŁUKASZ HORBACZ, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla.

kopalniaguido kkPrywatni przedsiębiorcy chcą otwierać na Śląsku nowe kopalnie. Tymczasem proces odchodzenia od węgla nierozerwalnie związany jest z transformacją regionów pogórniczych. Miasta nie chcą być już kojarzone z przemysłem wydobywczym. Samorządowcy zaczynają obawiać się utraty środków unijnych, jeśli nie pożegnają się z górnictwem.

Proponowane przez resort klimatu zmiany w klasyfikacji tzw. ekogroszków - popularnego paliwa do ogrzewania domów - wymusiłyby radykalną zmianę polityki sprzedażowej i inwestycyjnej producentów węgla opałowego, ze szkodą dla jego odbiorców - oceniają przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej.

rocznica katastrofy wesola mdOstatnią z ofiar tej katastrofy ratownicy odnaleźli dopiero po prawie dwóch tygodniach. W sumie życie straciło wówczas pięciu górników, a 26 zostało rannych. W środę, 6 października, mija siedem lat od katastrofy w ruchu Wesoła kopalni Mysłowice-Wesoła. O ofiarach przypomina tablica, która znajduje się na budynku dyrekcji. To tam wspomniano tych, którzy odeszli na wieczna szychtę.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056