Górnictwo

pniowekRIPW portalu netTG.pl Gospodarka-Ludzie na bieżąco relacjonowaliśmy przebieg akcji w kopalni Pniówek, gdzie poszukiwano górników, którzy zaginęli w kwietniu 2022 r. po serii wybuchów metanu. W czasie działań prowadzonych od 9 do 13 września br. zastępom udało się odnaleźć i wywieźć na powierzchnię sześciu z siedmiu poszukiwanych. Związki zawodowe z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy kopalnia Pniówek, w mediach społecznościowych podały terminy pogrzebów pięciu górników.

wujek zjazd kzm 26Doświadczenie w zawodzie, konkretne umiejętności, a najlepiej emerytura w kieszeni – to główne wymagania pracodawców, którzy w ostatnim czasie sypnęli ofertami zatrudnienia w charakterze górnika. Praca jest zarówno w Polsce, jak i w Czechach, na Słowacji, a nawet w Anglii. Skala wynagrodzeń wyjątkowo szeroka.

zofiowka kzmWe wtorek, 19 września, o godz. 14.54 doszło do pożaru egzogenicznego napędu przenośnika Gwarek 1000 w KWK Borynia-Zofiówka-Bzie w ruchu Zofiówka - poinformował portal netTG.pl Gospodarka - Ludzie dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

wujek zjazd kzmKopalnia Marcel, obecnie jeden z czterech ruchów kopalni ROW (PGG), obchodzi swoje 140 urodziny. Załoga wita je trzema ścianami oraz frontami robót przygotowawczych, które zapewnią wydobycie na kolejne lata.

Stawka posiłków profilaktycznych, tzw. flapsów, które otrzymują pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wzrośnie od 2024 r. - podały związki zawodowe działające w spółce. 

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056