Górnictwo

Trwają rozmowy o sposobie podziału nagrody rocznej za 2019 r. Co udało się w tej chwili uzgodnić i o jakich sumach mowa?

kopalnia Gal arc

Podczas poniedziałkowego, 27 stycznia, spotkania przedstawicieli związków zawodowych działających w Polskiej Grupie Górniczej strona społeczna zdecydowała o powołaniu wspólnego Sztabu Protestacyjno-Strajkowego. Kością niezgodny jest w pierwszej kolejności wysokość czternastych pensji, które w lutym mają otrzymać górnicy w poszczególnych kopalniach. Oprócz tego, punktami zapalnymi są m.in. podwyżki wynagrodzeń oraz przyszłość zakładów.

Związkowcy z KWK ROW domagają się od zarządu Polskiej Grupy Górniczej wypłacenia czternastek i podwyższenia tej nagrody „do wysokości 10 proc. osiągniętego przez kopalnię zysku za 2019 rok”.

Polska Grupa Górnicza stoi na rozdrożu. Jeśli nie sprzeda energetyce całej swojej produkcji, rozważa zmniejszenie wydobycia węgla i odchudzenie całej grupy - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Rosnące zwały niesprzedanego lub nieodebranego węgla to obecnie jeden z głównych problemów polskich kopalń. O takiej sytuacji alarmowali związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej. Okazuje się, że podobny problem mają również niektóre zakłady Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056