Górnictwo

Mimo coraz trudniejszego otoczenia rynkowego, spadku cen węgla koksowego i koksu na światowych rynkach, Jastrzębska Spółka Węglowa utrzymuje rekordowe wyniki. W trzecim kwartale 2022 roku Grupa Kapitałowa JSW wypracowała zysk netto w wysokości 2,15 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Polska Grupa Górnicza, jako podmiot wyznaczony do sprzedaży samorządom węgla na preferencyjnych warunkach dla gospodarstw domowych, rozpoczęła proces zawierania umów z gminami. - Do końca roku przewidziane jest dla samorządów terytorialnych ok. 550-600 tys. t węgla. Ten węgiel będzie dystrybuowany równomiernie, czyli adekwatnie do potrzeb w poszczególnych samorządach – wskazał Tomasz Rogala, prezes PGG.

W czwartek, 17 listopada, w kopalni Pniówek doszło do wycieku metanu. Z podziemnych wyrobisk trzeba było ewakuować ponad 100 pracowników.

pracuje bezpiecznie md 1Mateusz Wilczek z ruchu Jankowice kopalni ROW został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Pracuję bezpiecznie” organizowanego w Polskiej Grupie Górniczej. Finał odbył się w czwartek, 17 listopada, w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach. Ponadto na podium znaleźli się Adam Prychocen z Mysłowic-Wesołej oraz Damian Stokłosa z ruchu Ziemowit kopalni Piast-Ziemowit, który był najlepszy w półfinałach. Warto dodać, że drugi raz pod rząd triumfował pracownik ruchu Jankowice. To oznacza, że w przyszłym roku finał odbędzie się ponownie w rybnickich Niedobczycach. Co ciekawe, Dominik Nowak, który wygrał w 2021 r. i tegoroczny zwycięzca Mateusz Wilczek pracują w jednym oddziale w ruchu Jankowice.

borynia gal ARCW piątek, 18 listopada, w ruchu Borynia rozpoczęła się akcja przeciwpożarowa. Wzrost stężenia tlenku węgla wykazały czujniki w jednym z przodków na poziomie 1120.

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056