​​Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP wręczył złote, srebrne i brązowe odznaczenia za długoletnią służbę, wyróżniającym się pracownikom Polskiej Grupy Górniczej. Uroczystość odbyła się w środę, 30 stycznia, w Sali Marmurowej Urzędu Wojewódzkiego.

- To jak zawsze dla mnie wyjątkowy moment, symboliczna chwila i ogromny zaszczyt móc w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dokonać odznaczenia, w uznaniu za Państwa ogromny trud, ciężką pracę, za zaangażowanie – mówił wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas uroczystości.

Złotym medalem za długoletnią służbę odznaczonych zostało w sumie 42 pracowników centrali PGG i kopalni Ruda - 22 otrzymało medal złoty, 18 medal srebrny i 2 brązowy.

Uroczystość rozpoczęło odegranie hymnu narodowego oraz hymnu górniczego przez orkiestrę górniczą kopalni Ruda.

- Szanowni Państwo, w tym miejscu warto również powiedzieć, że praca górnika, to trochę więcej niż, by można powiedzieć o pracy zwykłego człowieka. To jest ogromna odpowiedzialność nie tylko za utrzymanie państwa domów oraz państwa rodzin. To jest również gigantyczny wkład w Polską gospodarkę, a może nawet więcej, w bezpieczeństwo obywateli i mieszkańców – podkreślił wojewoda Jarosław Wieczorek.

Po ceremonii odznaczenia głos zabrał wiceprezes PGG ds. pracowniczych Jerzy Janczewski.

- Chciałbym państwu przede wszystkim pogratulować i podziękować, za państwa trud i zaangażowanie w pracę dla naszej spółki, dla naszego regionu, dla naszego kraju. W naszej firmie dobro pracownika i jego rozwój to wartość najwyższa. Jesteśmy dumni posiadając tak wykwalifikowaną kadrę, ale proszę państwa nie popadajcie na laurach. Te odznaczenia to zarówna nagroda jak i wielkie zobowiązanie. Wszystkiego dobrego, Szczęść Boże - powiedział wiceprezes.

Uroczystość zakończył występ orkiestry kopalni Ruda.

źródło: nettg.pl, autor: RED