Górnictwo

pracownicy PGG WGNajlepsi pracownicy oddziału GRP1 kopalni Sośnica zostali w czwartek, 18 kwietnia, wyróżnieni przez zarząd Polskiej Grupy Górniczej atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W PGG postanowiono wyróżniać w ten sposób cyklicznie, co kwartał, najlepszych pracowników.

Czytaj więcej...

Wtorek - jak już przypominaliśmy w portalu netTG.pl - to ostatni dzień przyjmowania wniosków o 10-tysięczne rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla. Wypłata świadczenia zacznie się po 1 czerwca i potrwa do końca roku. Dotąd wpłynęło ponad 12,5 tys. wniosków. We wtorek, 23 kwietnia, część punktów ich przyjmowania będzie czynna do wieczora.

Czytaj więcej...

W ruchu Knurów kopalni Knurów-Szczygłowice (JSW) w środę, 17 kwietnia, miał miejsce wypadek zbiorowy, w którym ucierpiało dwóch górników. Poszkodowani trafili do szpitala - poinformował portal netTG.pl dyspozytor Wyższego Urzędu Górniczego.

Czytaj więcej...

Roboty wodne, ultraprecyzyjne sygnały sonarowe i systemy GPS pozwalają naukowcom lepiej przewidywać wstrząsy sejsmiczne. Znacznie trudniej jednak przewidzieć wstrząsy w kopalniach. Te zaś mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń podziemnych instalacji oraz stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia ludzi.

Czytaj więcej...

jankowice podium kajZałoga oddziału GRP2-J ruchu Jankowice kopalni ROW uzyskała w lutym tego roku rekord 403 m postępu przy robotach przygotowawczych (PGG), prowadząc rozcinkę ściany Z11a w pokładzie 408/1. Jest to trzeci tegoroczny wynik zanotowany w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej.

Czytaj więcej...

konf KAJNowoczesne górnictwo, to naszpikowane elektroniką systemy informatyczne i automatyka na najwyższym poziomie. Na świecie mówi się już o górnictwie 5.0. A w jakim miejscu znajduje się polskie górnictwo? Tu zdania są już bardzo podzielone.

Czytaj więcej...