Górnictwo

czerkawski wPo naciskach strony związkowej wyznaczony został termin posiedzenia Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Odbędzie się on już 25 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie. Związkowcy zapowiadają, że może być burzliwie, bo wokół górnictwa nagromadziło się sporo problemów.

Czytaj więcej...

Polskie górnictwo węgla kamiennego przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny. Przygotowania do uruchomienia nowych frontów robót trwają w większości zakładów górniczych na Śląsku. Roboty prowadzą zwykle wyspecjalizowane firmy zewnętrzne. Wśród nich zdecydowany prym wiedzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Górnicze ROW-JAS z Jastrzębia-Zdroju.

Czytaj więcej...

- Przegląd postępów w realizacji rządowego programu dla górnictwa, analiza możliwości przyspieszenia inwestycji wzmacniających potencjał wydobywczy kopalń i ustabilizowanie sytuacji na rozchwianym przez import rynku węgla - to niektóre plany nowego wiceministra energii Adama Gawędy.

Czytaj więcej...

herezniak Gal ARCRada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała nowego prezesa Spółki. Po sobotnich przesłuchaniach podjęto decyzję, że stanowisko to obejnie Włodzimierz Hereźniak.

Czytaj więcej...

Agata Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych, wyraziła zaniepokojenie tym, że nie wszyscy, którzy złożyli wnioski, otrzymali 10-tysięczne rekompensaty za deputat węglowy.

Czytaj więcej...

Adam Gawęda, senator PIS został powołany na stanowisko wiceministra energii. Zajął miejsce po Grzegorzu Tobiszowskim, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego.

Czytaj więcej...