zrzutkaW środę, 8 maja, w południe, na naszym portalu netTG.pl Gospodarka – Ludzie opublikowaliśmy apel o wsparcie dla dzieci bardzo ciężko chorego górnika z bytomskiej kopalni Bobrek. Przed rokiem zmarła partnerka Rafała i mama ich dwojga dzieci. A teraz jest jeszcze gorzej, górnik ciężko zachorował, ma guza mózgu, glejaka w 4. stadium.

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na finansowe wsparcie dzieci Rafała. W środę, gdy redakcja naszego portalu opublikowała apel, na koncie było 3652 zł, a teraz (czwartek, godz. 11.30) jest już 15 455 zł. Brawo, nasi Czytelnicy, brawo, Bracia Górnicy. W tym tempie osiągnięcie celu, jakim jest zebranie kwoty 50 tys. zł ma szansę na szybką realizację.

Przypomnijmy, redakcja portalu netTG.pl Gospodarka – Ludzie otrzymała dramatyczny apel o pomoc w zabezpieczeniu przyszłości finansowej dzieci górnika z KWK Bobrek, który walczy ze straszną chorobą. List do redakcji w imieniu kolegów górnika napisał pan Grzegorz Mrożek.

Poniżej treść apelu oraz link do zbiórki na portalu zrzutka.pl

Zwracamy się do Braci górniczej z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu przyszłości finansowej dzieci naszego kolegi Rafała, górnika pracującego pod ziemią w KWK Bobrek.

Człowiek zastanawia się, ile złego może spotkać jedną rodzinę w tym przypadku wiele. Rok temu zmarła partnerka Rafała, matka ich dzieci, teraz nagle z dnia na dzień zdrowy i silny mężczyzna, który został sam z dwójką dzieci leży w śpiączce. Rafał pewnego dnia poczuł się źle i wezwana karetka pogotowia zabrała go do szpitala, po szczegółowych badaniach zostaje postawiona diagnoza - guz mózgu. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji usunięcia guza.

Podczas operacji, która trwała ponad 5 godzin okazuje się, że guz jest bardzo duży i nie można go było usunąć w całości. Po operacji pojawiła się nadzieja, że po wybudzeniu stan zdrowia Rafała się poprawi. Niestety kolejny cios, okazało się, że wystąpił obrzęk mózgu, który spowodował stan zagrożenia życia.

Od operacji minął już miesiąc, a Rafał nadal jest nieprzytomny, wyniki badań potwierdziły najgorszy scenariusz - glejak w 4 stadium.

Lekarze wyczerpali na ten moment swoje możliwości, pozostaje tylko opieka paliatywna i czekanie na cud.

W obecnej sytuacji najważniejsze jest zabezpieczenie przyszłości, również tej finansowej dzieciom Rafała. Syn Rafała, który studiuje, z dnia na dzień musiał stać się dorosłym i podjąć się opieki nad nieletnią siostrą, która ma stopień niepełnosprawności i wymaga stałej opieki.

Córka Rafała w tym roku ma przyjąć sakrament komunii świętej.

- Na koniec jeszcze raz proszę w imieniu swoim, dzieci, znajomych rodziny, kolegów górników z KWK Bobrek o pomoc. Szczęść Boże – kończy tę dramatyczną opowieść o losie Rafała i jego rodziny Grzegorz Mrożek.

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę dla dzieci Rafała na zrzutka.pl KLIKNIJ

źródło: nettg.pl, autor: JAN, fot.: zrzutka.pl

ZWIĄZEK ZAWODOWY "KADRA"
KWK "CHWAŁOWICE" W RYBNIKU

ul. Przewozowa 4, 44-206 Rybnik
KRS: 0000000306
NIP: 642-256-54-66
REGON: 273939056