herezniak Gal ARCRada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powołała nowego prezesa Spółki. Po sobotnich przesłuchaniach podjęto decyzję, że stanowisko to obejnie Włodzimierz Hereźniak.

- Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowała dziś o powołaniu nowego prezesa zarządu JSW SA. Od sierpnia br. stanowisko to obejmie Włodzimierz Hereźniak. Decyzję podjęto po przesłuchaniach, które odbyły się dziś w Warszawie. Nowy prezes w przeszłości zajmował już to stanowisko w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, był też między innymi wiceprezesem zarządu spółki Tauron Ciepło - napisano w komunikacie JSW.

Włodzimierz Hereźniak dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Tauron Ciepło. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na czele zarządu JSW stał w od lipca 2006 r. do 6 marca 2007 r.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzie spółki Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Jastrzębiu-Zdroj, a także w zarządzaniu m. in. takimi spółkami jak: Polski Koks SA w Katowicach, wpomnianej już Jastrzębskiej Spółce Węglowej, Remkoks sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej i Węglozbyt SA w Katowicach.

Przypomnijmy, że o stanowisko prezesa JSW w ogłoszonym przed tygodniem konkursie ubiegały się cztery osoby. W czwartek minął termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów w ogłoszonym 4 lipca postępowaniu kwalifikacyjnym.

W poprzednim konkursie, który na początku lipca rada pozostawiła bez rozstrzygnięcia, o funkcję prezesa zarządu JSW ubiegało się pięciu kandydatów, a po rezygnacji z kandydowania b. prezesa Daniela Ozona - czterech.

3 lipca rada nadzorcza JSW nie wybrała nowego prezesa spółki, rozstrzygnęła natomiast konkurs w części dotyczącej czterech wiceprezesów. Jednemu z nich - wiceprezesowi ds. handlu Rafałowi Pasiece - powierzono pełnienie obowiązków prezesa do czasu wyboru właściwego szefa zarządu.

W zarządzie JSW znaleźli się także dotychczasowy wiceprezes ds. technicznych Tomasz Śledź oraz wiceprezes ds. strategii i rozwoju Artur Dyczko. Nowym wiceprezesem ds. ekonomicznych został Radosław Załoziński. Swoją funkcję nadal pełni także wiceprezes ds. pracowniczych Artur Wojtków, wybrany na to stanowisko przez załogę w bezpośrednich wyborach.

źródło: nettg.pl, autor: BAR, fot.: Jarosław Galusek/ARC

 

Festyn 2019