pracuje bezp nagrody MDKonkurs „Pracuję bezpiecznie”, który trwa od kwietnia w Polskiej Grupie Górniczej, nabiera rozpędu. Bierze w nim już udział 3600 pracowników. Najaktywniejsi z nich we wtorek, 21 maja, otrzymali nagrody.

Zarząd PGG uhonorował dziesięciu pracowników, którzy w kwietniu zdobyli najwięcej punktów z testów przygotowujących. Rekordzista, czyli Krystian Orzyszek z ruchu Rydułtowy kopalni ROW zdobył 64 000 punktów. Co oznacza, że rozwiązał ponad 2100 testów.

Z najaktywniejszymi uczestnikami konkursu spotkali się w siedzibie spółki wiceprezes ds. produkcji Piotr Bojarski oraz dyrektor Biura BHP i Szkoleń PGG Grzegorz Ochman.

- Chcę przede wszystkim pogratulować zacięcia w rozwiązywaniu testów. Bardzo mnie cieszy tak duża aktywność i liczę, że zdobyta wiedza przełoży się na bezpieczniejszą pracę i mniejszą liczbę wypadków. Mam także nadzieję, że będziecie przykładem dla swoich kolegów – powiedział w czasie wręczania nagród wiceprezes Bojarski, który w czasie rozmowy z laureatami opowiadał o początkach konkursu „Pracuję bezpiecznie”.

Poza Krystianem Orzyszkiem komplet odzieży sportowej oraz voucher na pobyt w ośrodkach Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej otrzymali: Ryszard Zawadzki z kopalni Ruda ruch Bielszowice (63 027 punkty), Jarosław Stawowy z kopalni Ruda ruch Halemba (61 656), Józef Ławniczak z kopalni Piast-Ziemowit ruch Ziemowit (60 006), Bogdan Kopeć z Zakładu Elektrociepłownie (59 350), Grzegorz Tymosiak z kopalni ROW ruch Chwałowice (59 319), Damian Starowicz z kopalni Ruda ruch Halemba (54 021), Krzysztof Szczyrba z kopalni Ruda ruch Halemba (53 541), Marcin Kosek z kopalni Piast-Ziemowit ruch Ziemowit (48 700) oraz Jan Nowacki z kopalni Ruda ruch Bielszowice (47 068).

- Zdecydowałem się na udział w konkursie, aby poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. To bardzo ważne, aby wiedzieć jak należy zachować się w poszczególnych sytuacjach. Na początku sprawdzałem wynik, by nie odbiegać mocno od czołówki. W ostatnich dwóch tygodniach jednak narzuciłem większe tempo i wówczas rozwiązywałem od 80 do nawet 100 testów dziennie. Tu przydał się mój upór. Oczywiście będę dalej uczestniczył w konkursie i chcę osiągnąć jak najlepszy rezultat – powiedział portalowi netTG.pl Krystian Orzyszek, który od 11 lat pracuje w ruchu Rydułtowy. Dodał, że jego zaangażowanie udzieliło się także kolegom z kopalni, którzy także przystąpili do rywalizacji. - Po raz pierwszy uhonorowaliśmy pracowników, którzy byli najaktywniejsi w rozwiązywaniu testów przygotowujących. Wcześniej w PGG nagradzano już oddziały za wyniki produkcyjne i zaproponowaliśmy zarządowi spółki, aby docenić tych, którzy angażują się w „Pracuję bezpiecznie”. Już widzimy, że to przynosi skutek, bo w maju także mamy pracowników ze sporą liczbą zdobytych punktów – mówi dyrektor Ochman.

- Te wyniki, które osiągnęli nasi pierwsi laureaci są niewiarygodne. Cieszy także fakt, że cała dziesiątka nagrodzonych to pracownicy zatrudnieni na stanowiskach fizycznych. To pokazuje, że docieramy do załóg i że warto organizować to przedsięwzięcie – dodał szef Biura Szkolen i BHP w PGG.

źródło: nettg.pl, autor: MD, fot.: Maciej Dorosiński