Liczba złożonych wniosków w sprawie rekompensat za utracone prawa do deputatu węglowego na koniec dnia we wtorek 12 lutego 2019 przekroczyła 2800 – poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Można się więc spodziewać, że przez pierwszy miesiąc (przyjmowanie rozpoczęło się od 22 stycznia br.) będzie ich ponad trzy tysiące.

Równocześnie z przyjmowaniem wniosków prowadzona jest weryfikacja danych. Oznacza ona kontakt, najczęściej telefoniczny, w razie potrzeby uściślenia informacji podawanych przez zainteresowane osoby.

- Problemem, jaki sygnalizują pracownicy zajmujący się weryfikacją w SRK SA jest to, że część osób przesyła wnioski pocztą – na formularzach według poprzedniego wzoru. Ponieważ jednak tym razem wzór formularza stanowi załącznik do ustawy z 23 listopada 2018, nie może być dowolności dotyczącej formy składanego wniosku. W tym wypadku, mimo że dane nie będą się różniły, trzeba je złożyć w prawidłowej formie. Dodatkowo ułatwia to weryfikację wpisanych informacji – czytamy w komunikacie SRK.

Wzór znajduje się w punktach przyjmowania wniosków oraz m.in. na stronie Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA w zakładce „Rekompensaty w tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla” (http://srk.com.pl/wp-content/uploads/2019/01/5.-wniosek.pdf).

Na pytania zainteresowanych odpowiada także (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18) infolinia: 32-757.45.54; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

źródło: nettg.pl, autor: BAR