Styczniowy Magazyn PGG to m.in. relacje z Barbórki 2018 i Kongresu Energy 24, który był wydarzeniem towarzyszącym szczytu klimatycznego COP24. W numerze również o wirtualnej rzeczywistości w służbie BHP, wyzwaniach dla kopalń w 2019 r. i o wizycie górników na Jasnej Górze.

Oto szczegóły:

- Dziś Polska Grupa Górnicza, niespełna trzy lata po jej powstaniu, to zupełnie inne przedsiębiorstwo. Na realizację programu inwestycyjnego przeznaczymy w tym roku 2,5 mld zł. Nowe ściany wydobywcze, nowoczesne maszyny i urządzenia, systemy kontroli ciśnień w obudowach w trybie on-line, informatyzacje większości procesów administracyjnych, jak obieg dokumentów, elektroniczne postępowania zakupowe składają się na innowacyjność naszej spółki – mówił podczas barbórkowej akademii prezes PGG Tomasz Rogala. W akademii uczestniczyli także: premier Mateusz Morawiecki, minister energii Krzysztof Tchórzewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski, europosłowie i parlamentarzyści.

- Kongres Energy 24 to wydarzenie towarzyszące konferencji klimatycznej COP24. Dwudniowe obrady dotyczyły m.in. transformacji energetycznej, polityki klimatyczno-energetycznej, a także innowacyjności w górnictwie na przykładzie relacji sektora górniczego z otoczeniem społeczno-biznesowym. Obrady odbywały się 11 i 12 grudnia na Uniwersytecie Ekonomicznym (Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych).

- Ewolucja energetyczna w Unii Europejskiej – czyli PGG na szczycie klimatycznym w Katowicach – w tym tekście przeczytamy relację z panelu na temat zgazowania węgla przygotowanego przez PGG. Cieszył się on dużym zainteresowaniem słuchaczy.

- PGG ciągle szuka nowych sposobów do promowania bezpieczeństwa pracy, w tym narzędzi informatycznych. „Pomysł wykorzystania wirtualnej rzeczywistości do szkolenia i poprawy bezpieczeństwa pracowników powstał w Biurze BHP – czytamy w Magazynie PGG. - Wspomniana technologia pozwala na odzwierciedlenie świata rzeczywistego przy pomocy grafiki 3D i jego kreowanie w dowolny, drobiazgowy sposób. Osadzone w wirtualnym wyrobisku stanowisko pracy, które do złudzenia przypomina rzeczywiste, przenosi dzięki goglom VR pracownika w wybrane miejsca na dół kopalni. Dodatkowo używane kontrolery powodują interakcję z obrazem, co niewątpliwie zwiększa zaangażowanie użytkownika w każdą wykonywaną czynność”.

- 29 listopada br. w imieniu zarządu PGG dyrektor Departamentu Wsparcia HR Andrzej Sączek przekazał na ręce Teresy Horst, dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu oraz Piotra Oćwieja, dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach gwarancje zatrudnienia dla uczniów powyższych szkół.

- W magazynie także fotorelacja z uroczystości zorganizowanych w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. W katowickiej Szkole Podstawowej nr 5 odsłonięto tablicę upamiętniającą tragiczne wydarzenia z 16 grudnia 1981 r., kiedy to od kul komunistycznego reżimu zginęło dziewięciu górników.

Zapraszamy do lektury!

źródło: nettg.pl, autor: AMC